Far West Regionals

The following teams are headed to Far West Regionals in Albuquerque, New Mexico on June 16-22, 2014.

Sparta 01 Premier JK - Boys U13
Sparta 98 Premier MD - Boys U16
Sparta 96 Premier JK/MD - Boys U18
Sparta 01 Premier TM - Girls U13
Sparta 97 Premier RL - Girls U17
Sparta 96 Premier SP - Girls U18

FAR WEST REGIONALS:

Monday:

11:00am Field 20        CDA Sting Galaxy (ID)           0          vs        4          Sparta 01 Premier TM
12:00pm Field   6        International 911 (NV)             0          vs        8          Sparta 97 Premier RL
12:00pm Field   7*       Classic FC Toros (NM)           2          vs        3          Sparta 98 Premier MD
  2:00pm Field   9*       Santa Barbara FC White        4          vs        1          Sparta 96 Premier JK
  2:00pm Field 18        BNSC Madrid (ID)                     0          vs        3          Sparta 01 Premier JK
  2:00pm Field   4        Sparta 96 Premier SP              0          vs        1          Inland Empire Surf 95 Kooiman (CA-S)

Tuesday:

  9:30am Field 22        Sparta 01 Premier TM            0          vs        0          Colorado Storm 01 (CO)
10:00am Field   6        Pride Predators (CO)              1          vs        1          Sparta 97 Premier RL
10:00am Field   8*       Sparta 96 Premier MD           4          vs        0          Eastside FC 97 Red (WAS) FWRL
12:00pm Field 15        Sparta 96 Premier JK             1          vs        0          Legends FC (CA-S) FWWC
12:00pm Field   3        Players 96 Red (WA)              1          vs        5          Sparta 96 Premier SP
  3:30pm Field 17        Sparta 01 Premier JK             0          vs        1          San Diego SC 00 Academy (CA-S)

Wednesday:

  8:00am Field   8        BNSC Celtic (ID)                         2          vs        2          Sparta 96 Premier JK
  8:00am Field   5        Sparta 97 Premier RL               0          vs        3          San Tan 97 Legacy Red (AZ)
  9:30am Field 21        Scottsdale Blackhawks (AZ)  2          vs        2          Sparta 01 Premier TM
10:00am Field   4        Sparta 96 Premier SP              0          vs        1          Rio Rapids 96 (NM) SWC
  2:00pm Field   8*       Rush 98 (HI)                                0          vs        1          Sparta 98 Premier MD
  3:30pm Field 17        Patadores Pre Academy (CA-S)     0          vs        0          Sparta 01 Premier JK

Quarter-Finals - Friday

10:00am Field 3          Sparta 98 Premier MD              0          vs        0          SC Del Sol 98 Colavecchia (AZ)
12:00pm Field 5          Seattle United 00 Copa (WA) 0          vs        0          Sparta 01 Premier JK
  2:00pm Field 2          Arsenal FC (CA-S)                      0          vs        0          Sparta 01 Premier TM